Domů > Vrtání a závitování

Automatizované vrtací jednotky

Sugino nabízí malé a lehké jednotky, vysoce tuhé jednotky s vysokým točivým momentem a přítlakem, servo výsuvem či lehké vzduchem ovládané kompaktní jednotky.

Pneumatické vrtací jednotky

Vrtací jednotky, u nichž jsou otáčky vřetena i posuv realizovány stlačeným vzduchem. Tyto jednotky pracují tedy bez elektrické energie a jejich konstrukce je navržena s ohledem na co nejmenší vestavný prostor.

>> Pneumatic SFB, SFC

Elektro-pneumatické vrtací jednotky

U těchto modelů je vřeteno poháněno elektromotorem v kombinaci s mechanickým převodem. Posuv vřetena do záběru a jeho navrácení do výchozí polohy je zabezpečeno pneumatickým ventilem. Jednotky jsou velmi kompaktní a zároveň dostatečně pevné, aby odolaly vysokým kroutícím momentům.

>> Selfeeder REVO SRV 2, 3, 5
>> Selfeeder ELECTRIC ES2 - ES7

Elektrické vrtací jednotky se servem

Tyto jednotky mají výsun pinoly řízený servomotorem, čímž výrazně zkracují dobu vrtání a také usnadňují operace náročné na přesnost jako např. stupňovité vyvrtávání nebo odjehlení.

>> Mechafeed REVO MSR 2,3,5
>> Selfeeder DUO

Elektrické vyvrtávací a frézovací jednotky

Kompaktní, ekonomická a dostatečně tuhá vřetena vhodná pro vyvrtávání a frézování.

>> STX3, STX5

Automatizované závitovací jednotky

Sugino nabízí vysoce tuhé a přesné závitovací jednotky s mechanickým nebo servo posuvem pro různé velikosti závitů. Na tyto jednotky lze snadno připojit vícevřetenové závitovací hlavy.

Synchro tapper REVO
SSTR

Jednotky Synchro tapper REVO série s vysokými otáčkami umožňují precizní závitování. Otáčky vřetena mohou být nastaveny pomocí ovladače rychlosti a se zabudovaným servomotorem zlepšíte přesnost a celkovou dobu cyklu závitování. Jednotky Synchro tapper lze snadno připojit na univerzální PLC.

>> Jednotky SSTR2, 3, 5, 6

Dělové vrtání

Gun Feeder

Vysoce přesný a účinný dělový vrtací stroj (Gun Feeder) je určen pro vrtání hlubokých a malých průměrů děr (např. vstřikovací palivová trysky, pouzdo čepů pro formy, díly pro hydraulické stroje).